Açlık Otu Nasıl Kullanılır

Türk topraklarına gelişi çok eskiye dayanan açlık otu müshil olarak da sarfedilen etkili bir ottur. Hem de tok tutma tesiri de tespit edilen açlık otu ile zayıflama olanağı da vardır. Osmanlı döneminde hekimbaşı vazifesini üstlenen şahıslar açlık otunu tam bir sindirim arkadaşı olarak nitelemişlerdir. Herkesin sorduğu açlık otu nasıl tüketilir sorusunun yanıtı çok basittir. Açlık otu yalnızca çay olarak tüketilmektedir.

Açlık Otu Çayı Nasıl Yapılır?

Bir cezveye koyulan 2 bardak ılık ve arıtılmış suya, 10 adet açlık otu yaprağı ek edilir. En az 5 dakika kaynatarak ve 2 3 dakika dinlendikten sonra içebilirsiniz. Açlık otu çayı tıpkı antibiyotiklerde bulunduğu gibi eşit vakit Aralıkları ile içilmelidir. 12 saatte bir günde iki kere içilebilir. İçilen toplam oran bir cezve olmalıdır.

Günlük Burç Yorumları, Günlük Burç Oku, Burç Yorumları, Güncel 2020,gunluk burç yorumu @Gunlukburcum.com Açlık-Otu-Nasıl-Kullanılır Açlık Otu Nasıl Kullanılır GENEL SAĞLIK  sağlıklı kalmak sabah kahvaltısı önemlimi Açlık Otu Nasıl Kullanılır

Açlık Otu Çayının Faydaları Nelerdir?

Açlık otu, en çok sindirim sistemine yararlıdır. Müshil ve tok tutma tesiri, açlık otunu zayıflama yönünden bulunmaz bir nimet yapmaktadır. Mideyi rahatlatma özelliği tespit edilen açlık otu çayı aynı vakitte yağ yakma yönünden da çok etkili bir çaydır. Yağları yakmakla kalmaz bu yağların tekrar oluşumunu engeller. Tansiyonu dengeleme hedefli da sarfedilen bu etkili çay, seçenek tıp eksperleri doğrulusunda tansiyon hastalarına önerilmektedir. Bağırsakta tespit edilen parazitleri yok etmede de çok etkili olan açlık otu çayı, böbreklerde tespit edilen kum ya da taşın düşürülmesi yönünden da yararlı bir çaydır.

Açlık Otu Çayının Yan Etkileri Var Mıdır?

Bilinen bir yan tesiri olmamakla beraber kullanırken abartıya kaçılmamalıdır. Nadiren ishal yaptığı açlık otu kullananlar doğrulusunda dile getirilmektedir. Herhangi bir olumsuz netice doğurmaması amacıyla kullanmadan evvelce bir hekime başvurup alerji testi yaptırmakta yarar vardır.Haftada bir bardaktan çoğunu önermiyoruz.


Googleden Arayın
Gunlukburcum Google News

google news gunlukburcum