Adet Ağrılarına Ne İyi Gelir

Bayanların çoksının en sıkıntılı zamanları regl devresi (menstruasyon devresi) ve bu devrede çekilen sancılardır. Tıbbi söylemiyle ağrılı menstruasyon gündelik işlerinizi önleyecek seviyede ağrı olarak bilinir. Bu ağrılı devre sizin göndeninizin fonksiyonlerinea göre değişir. Bu regl ağrılarınızı hafifletmenin devalerini 5 ismimda sınıflandırabiliriz.

Ağrı çekmek kuşkusuzki istemediğiniz birşeydir ama bu yumurtalıklarınızın sıhhatli bir biçimde fonksiyonuni konumunu getirdiğini gösterir. Her genç kız bulüğ çağına geldiği zaman vücudu buna hazırlandığında bu devresi yismima başlayacaktır. Ne kadar sancılı bir müddetç olsa da regl görememe problemlerinde göndeninizin reaksiyonları de hafif olmayacaktır. Gecikmelerinizden ötürü yaşadığınız hormonsal sistemsizlik hayatınızı sıhhatli bir biçimde hayatanızda başnızda soru işaretlerine sebep olacaktır. Gerginlik,sinir,problem hem de daha ileri ebatlarda depresyona kadar gidebilir.Bu devresi daha rahat yaşayabilmek amacıyla regl ağrılarınızı hafifletmenin devalerini 5 ismimda inceleyelim

1.Su

Pelvik(karın ve kasık) seksiyonde hissedilen ağrılarda vücute bol oranda su alabilmek sizi bir nebze rahatlatır. Öte yandan alt karAın kısmınıze sıcak su torbası koyabilirsiniz, sancılarınızı azalttığı gibi kkatiyenrınızın gevşemesine ve rahatlamanıza vesile olacaktır.

2.Bitki çayı

Sıcak bitki çaylarından rezene,tarçın,papatya,safran,civan perçemi türlerini tüketebilirsiniz. İçtiğiniz çayın amacıylae nane yaprağı koyabilir ferahlatıcı hissiyat uyandırabilirsiniz.

3.Yiyecek

Omega 3 ve D vitamini kaynağı olan yağlı balık türlerinden somon regl sancılarınızı hafifletmeye yardım eder. Ispanak ve lahana tüketebilirsiniz. Ahududu,yaban mersini gibi meyveler yiyebilirsiniz.

Günlük Burç Yorumları, Günlük Burç Oku, Burç Yorumları, Güncel 2020,gunluk burç yorumu @Gunlukburcum.com Adet-Agrilarina-Ne-Iyi-Gelir Adet Ağrılarına Ne İyi Gelir GENEL SAĞLIK  Adet Ağrılarına Ne İyi Gelir

4.Çikolata

Sancılı regl zamanlarınizin yaklaştığını en bildiren çikolata yeme talepleri. Bu devrede alınan çikolatanın salgıladığı sevinç hormonu yardımıyla iyi yaklaştığını söyleyebiliriz. Bitter çikolata yoğun kakao içerdiğinden bunu tüketebilirsiniz.

5.İlaç

Son olarak deva olarak ilaçlara müracat edilmelidir. Bununla beraber ağrı kesici ilaçların yanı sıra kas gevşetici ilaçları almanız karın ve kasık mekanlarınizdeki kkatiyenrı rahatlatıp sancılarınızı azaltacaktır. Kesilme veya daha sık regl görme şikayetlerinizde bulunduğu gibi ilaç almadan evvelce bir hekime başvurmalısınız.
Sancılı regl zamanlarında eve kapanmamak hayat hareketlerinize kaldığınız yerden devam edebilmek adına göndeninizi iyi tarifelı verilen reaksiyonları düzgün manayalısınız. Kaygılı olmak sizin göndeninizi gerilim altında hissettirmek en olmaması lüzumen bir duygudur regl zamanlarında. Regl ağrılarını hafifletmenin en verimli yolu bu prosesi sıhhatli bir hayat tesirnliği olarak karşılamalı ve en olağan biçimde atlatmaya çalışmalısınız


Googleden Arayın
Gunlukburcum Google News

google news gunlukburcum