Burçlara Göre Şifalı Bitkiler

Çaresiz dertlerimizin çaresi şifalı bitkiler. Herbirinin saymakla bitmeyen yararları ve doğanın iyileştirici kuvveti ne yazıktır ki her bünyede aynı tesiri vermiyor. Sıradan bir nezlede bile bazımıza adaçayı bazımıza ıhlamur daha çok yarar sağlıyor. Burçlarımızın da bünyelerimiz üzerindeki etkisi ve her burcun sıhhat problemleri ve zayıf noktaları baz alınarak hazırlanmış bu listemizde her burcun karşılaştıkları sıhhat problemleri ve bu problemlere şifalı bitkiler ile nasıl yardımcı olabildiğini anlattık. Mesela koç burçlarının vücutlarındaki mineral ve vitamin dengesine ilgi etmeleri gerekirken, ikizler burçları sindirim sistemlerine özen göstermeleri gerekiyor. Aslanların kalp ve mide problemleri ile karşılaşmamaları, terazilerin ise basit basit yakamadıkları yağları amacıyla yapmaları gerekli olanlar var. Yay ve Balık burçlarının sıksık kilo değişimi yaşamalarını durdurmak amacıyla ne yapmaları lazım ?
Her burcun değişik bir şifalı bitkisi vardır. üzülerek belirmek istiyorum, Terazi burçlarının bitkisi olan Çıbanotu sinirleri yatıştırırken, Balık burçları amacıyla Karahindiba bitkisinin ayaklarımıza şişliklerinede  ve ağrılarına iyi geliyor.

Burçlara Göre Şifalı Bitkiler GENEL GÜNLÜK BURÇLAR SAĞLIK

Isırgan Otu

Burçlara Göre Şifalı Bitkiler GENEL GÜNLÜK BURÇLAR SAĞLIK

KOÇ: Koç burçlarının doğum haritalarında Mars tesiri ağır basıyorsa, güçlü Mars açıları artan Koç ya da 6. evde Mars varsa, bu burçların vücuttaki mineral ve vitamin dengesine ilgi etmeleri gerekir.

Bitkisi: Isırgan Otu

Koçlar amacıyla mucizevi bir bitkidir. Mars’ın dengesiz enerjisi bu otla düzeltilebilir. Kan temizleyici aynı vakitte da kan yapıcı bir bitki bulunduğu amacıyla ısırgan otunun amacıyladeki yakıcı madde kan dolaşımını artırır. Kandaki şekeri düzenler ve vücuttaki çok sıvıyı emerek fayda sağlar. Bu hususta problem yaşayanlar, 1 çay kaşığı ısırgan otunu 1 fincan suda 3–4 dakika kaynatarak kahvaltıdan yarım saat evvelce içebilirler.

 

Çoban Çantası

Burçlara Göre Şifalı Bitkiler GENEL GÜNLÜK BURÇLAR SAĞLIK

BOĞA: Doğum haritasında Venüs tesiri hakimse, artan Boğa ya da 6. evde Boğa yerleşmişse, bedene giren şeker ve karbonhidratlar basit basit yakılamaz ve direkt yağa dönüşürler. Boğa burçlarının bu besinlerden kaçınmaları, kilolarını dengede tutmalarını sağlayacaktır. Düzenli olarak sıhhat kontrollerinde tiroit salgılarına baktırmaları da onlara yardımcı olacaktır.

Bitkisi: Çoban Çantası

Boğalar amacıyla çok yararlı bir bitkidir. Mide, böbrek ve yumurtalıklar üstünde olumlu tesiri vardır. Genellikle adet kanamaları ve menapoz amacıyla idealdir. Bir çay kaşığı bitkiyi bir fincan suda kaynatıp 2 3 dakika beklettikten sonra içebilirler

 

Ayı Sarımsağı
Burçlara Göre Şifalı Bitkiler GENEL GÜNLÜK BURÇLAR SAĞLIK

İKİZLER: Doğum haritalarında Merkür tesiri hakimse, artan İkizler ya da 6. evde Merkür ya da ikizler burcu yerleşmişse, en büyük üstünlükleri sindirim sistemlerinin çok iyi çalışmasıdır. Sürekli hareket durumunda olduklarından basit basit şişmanlık sorunu yaşamazlar.

Bitkisi: Ayı Sarımsağı

Ayı sarımsağı; kabızlık, yüksek tansiyon ve doku yaşlanmasının yavaşlatılması amacıyla sarfedilen bir bitkidir. İkizler amacıyla çok faydalıdır. Taze bitki yaprakları maydanoz gibi doğranıp salataların üzerine serpilerek yenmelidir.

 

Bul Su Tuketin

Burçlara Göre Şifalı Bitkiler GENEL GÜNLÜK BURÇLAR SAĞLIK

YENGEÇ: Doğum haritasında Ay’ın etkisi baskınsa artan Yengeç ise bedenin su ve tuz dengesi çok önemlidir. Vücut sıvılarının astrolojide yöneticisi Ay’dır. Vücutları su tuttuğu ve ödem yaptığı amacıyla tuzlu gıdalardan uzak durmalılar. Ay açıları sorunlu olan Yengeç burçlarının mide sorunları vardır. Genellikle gerilimli vakitlerde çok yemek yeme eğilimi gösterirler. Kilo sorunlarını sıkça yaşarlar. Yönetici gezegen Ay’ın hareketlerinde bilhassa Dolunay dönemlerinde suların gelgit etkisini üzerlerinde hissederler. Bunun amacıyla de bol bol su tüketmelidirler.

 

Ebegümeci

Burçlara Göre Şifalı Bitkiler GENEL GÜNLÜK BURÇLAR SAĞLIK

ASLAN: Doğum haritalarında Güneş etkisi ağır basıyorsa Kuvvetli Güneş açıları varsa artan Aslan ve 6ncı evde Aslan burcu varsa titiz olan kalpleri sorun çıkarabilir. Kilo sorununa karşı açık hava sporları hareketli yapılarını güvenliğini sağlamak amacıyla en uygundir. Güneş ana enerji kaynağıdır. Hayat enerjisi amacıyla lüzumlu elementlerin dengelenip dengelenmediğini bildirebilir.

Bitkisi: Ebegümeci

Aslan burçları amacıyla Güneş’in ters açılarının gösterdiği düzensiz tiroksin salgı amacıyla en uygun yardımcı şifalı bir bitkidir. ‘Vücudun metabolizmasını düzenleyen tiroksin hormonunu salgılar. Gastrit mide ve bağırsak ülserinde tiroit bezi hastalıklarında etkili bir bitkidir. Bir fincan soğuk suda sabaha kadar bekletilen ebegümeci çayı daha sonra ısıtılarak içilir.

 

Altınbaşak

Burçlara Göre Şifalı Bitkiler GENEL GÜNLÜK BURÇLAR SAĞLIK

BAŞAK: Doğum haritasında Merkür hakimse, artan Başak ya da 6. evde Başak ya da Merkür varsa, mide ve bağırsak sorunları yaşarlar. Sinir sistemleri son derece hassastır ve buna bağlı olarak mideleri alarm sunar ilaveten Merkür astrolojide kalsiyumla alakalıdir. Çok dinamik olamayan yapılarından ötürü kalsiyum alımı ile alakalı sorun yaşayabilirler.

Bitkisi: Altınbaşak

Çeyrek litre suda bir çay kaşığı bitkiyi haşlayın ve kısa bir vakit demleyin. Ruhsal duyumlarınız böbrekler doğrulusunda karşılandığı amacıyla ağrı, depresyon ve duygusal konularda ilk olarak böbrekleriniz zarar görür. Altınbaşak şifalı bitkiler meleği olarak bilinir.

 

Çıban Otu

Burçlara Göre Şifalı Bitkiler GENEL GÜNLÜK BURÇLAR SAĞLIK

TERAZİ: Doğum haritasında Venüs tesiri hakimse, Terazi artan burcuna sahipseniz, bedene giren şeker ve karbonhidrat direk yağa dönüşür ve basit basit yakılamaz. Terazi insanının metobolizması yavaş çalışır. Baharatlı, soslu, şekerli besinlere olan düşkünlüğü çok kilolara sebep olabilir. Midedeki asidi dengeleyen fosfat içerikli besinler tercih etmelidirler.

Bitkisi: Çıban Otu

Terazilerin ruhi dalgalanmalarına ve sinirlerinin yatışmasına çok iyi gelir. Bir fincan suya bir çay kaşığı çıban otu konulup kaynatılır ve demlemeye bırakılır. Sıcak olarak içilir.

 

Calendula

Burçlara Göre Şifalı Bitkiler GENEL GÜNLÜK BURÇLAR SAĞLIK

AKREP: Doğum haritasında Plüton gezegenin etkisi baskınsa ve artan burcunuz Akrep ise bilhassa Plüton Güneş’ten ters açı alıyorsa, endokrin hormonu derli toplu çalışmayabilir ve psikolojik kökenli hastalıklar görülebilir.

Bitkisi: Calendula

Bir bahçe çiçeğidir ve Akrep burçları amacıyla deva kaynağı bir bitkidir. Çayı bir tutam kuru çiçek iki fincan kaynamış suda demlenerek içilebilir. Aynı vakitte 150 gram kurutulmuş çiçek banyo suyuna karıştırılabilir.

 

Gece Çuhası ve Ökse Otu

Burçlara Göre Şifalı Bitkiler GENEL GÜNLÜK BURÇLAR SAĞLIK

YAY: Doğum haritasında Jüpiter tesiri hakimse, artan Yay ya da Jüpiter açıları sert etkilerdeyse, beden acele yağlanır. Çok acele kilo verip aynı süratle kilo alan yapıdadırlar. Genelde güçlü bir bünyeye sahiptirler. Hareketli ve sosyal yaşamları onları dinç tutar. Genellikle orta yaştan sonra kalça ve baldırlarında yağlanma görülür. Bunun amacıyla yediklerine çok ilgi etmelidirler.

Bitkisi: Gece Çuhası ve Ökse Otu

Gece çuhasından elde edilen yağ bedenin kimyasal döngüsünün derli toplu işlevini gerçekleştirmesine ve bedentaki yağların basit eritilmesine yararlı olur. Ökse otu ise pankreas üstünde çok güçlü bir deva kaynağıdır. Hormon dengesizliklerinde son derece etkili bir bitkidir. 1 çay kaşığı ökse otunu bir fincan soğuk suda bırakıp sabah hafifçe ısıtıp içmelisiniz.

 

Binbirdelik Otu

Burçlara Göre Şifalı Bitkiler GENEL GÜNLÜK BURÇLAR SAĞLIK

OĞLAK: Doğum haritasında Satürn gezegeni hakimse, artan oğlak ve 6. evde Satürn varsa, sırt ağrıları, siyatik, ishal gibi barsak sorunları yaşayabilirler. Kemikler ve dişler ilgi etmeleri gereken konulardır.

Bitkisi: Binbirdelik Otu

Özellikle Romatizma, siyatik, ishal, uykusuzluk gibi konularda etkili bir bitkidir. Satürn açılarına sahip şahıslarda deva kaynağıdır. Bir çay kaşığı bitki, bir fincan kaynak suda haşlanır ve demlenmesi amacıyla bekletilip ılık olarak içilir.

 

Kırlangıç Otu

Burçlara Göre Şifalı Bitkiler GENEL GÜNLÜK BURÇLAR SAĞLIK

KOVA: Doğum haritalarında Uranüs ve Satürn gezegenleri hakimse, kalsiyum magnezyum fosfor ve potasyum alımına ilgi etmelidirler. Doğal ilaçlar vücutlarında daha iyi tesir yapar. Kovaların ayak bilekleri çok hassastır. Formlarını güvenliğini sağlamak amacıyla yüzme, koşu gibi sinir sistemini gevşeten sporlar yapmalıdırlar.

Bitkisi: Kırlangıç Otu

Kanın temizlemesinde tesirli bir bitkidir. Göz hastalıklarına deva kaynağıdır. Bir çay kaşığı bitkiyi, bir fincan kaynar suda haşlayarak demleyip kullanabilirsiniz.

 

Karahindiba

Burçlara Göre Şifalı Bitkiler GENEL GÜNLÜK BURÇLAR SAĞLIK

BALIK: Doğum haritasında Neptün etkisi hakimse ve yükseleniniz Balık burcuysa, 6. evde Neptün ya da Balık burcu varsa, sinir sisteminiz son derece hassastır. Vücutları su tutmaya ve ödeme yatkın bulunduğu amacıyla sıkça kilo değişimi yaşarlar.

Bitkisi: Karahindiba

Balık burcu ayakları temsil eder. Bu bitkinin banyosu ayak şişlerine ve ağrılarına karşı son derece etkilidir. Çayı amacıyla yarım litre suda bir karahindiba kökü soğuk suda bekletilir. Ertesi sabah yemek evveli ve ardından birer yudum içilmelidir.

Googleden Arayın


google news gunlukburcum
Gunlukburcum Google News

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir