Cilt Temizleme Önerileri

Cilt Temizleme Önerileri

Özellikle doğal olan cilt temizleme önerileri ile karşınızdayız. Günümüzde birçok farklı kozmetik firması tarafından cilt ve makyaj temizleyici ürünler piyasaya sürülüyor. Fakat bu yöntemle gönül rahatlığı içinde cilt temizlemek çok mümkün değil. Çünkü üretim sürecinde kullanılan kimyasal maddelerin cilde zarar vermesi oldukça olası. Bu nedenle cilt temizliği için doğal yöntemlere başvurmak ve bu işlem için bitkilerin doğal özlerinden faydalanmak parlak bir fikir haline geliyor.

Cilt Yağını Doğal Yağ İle Çözerek Temizleyin

Doğal cilt temizleme yönteminin esas mantığı doğal bir yağ yardımı ile ciltteki yağ ve kirin çözülerek ciltten uzaklaştırılmasıdır. Bu sayede kimyasal bir maddeye dokunmadan ve yeni hastalıklara yakalanma riski bulunmadan cildinizi gönül rahatlığı içerisinde temizleyebilirsiniz. Yağlar taşıyıcı ve esans yağ olarak güçlerine göre ayrılabilir. Bilinen ve en kolay bulunan taşıyıcı yağ zeytinyağıdır. Ayrıca zeytinyağının tek başına da cilde etki etmesi mümkündür. Ayrıca tatlı badem yağı da cilde iyi gelir ve aynı zamanda kaş ve kirpiklerin sağlamlaşmasına yardımcı olur. Dilerseniz taşıyıcı olarak Hindistancevizi yağı da kullanabilirsiniz.

Günlük Burç Yorumları, Günlük Burç Oku, Burç Yorumları, Güncel 2020,gunluk burç yorumu @Gunlukburcum.com Dogal-Cilt-Temizleme-Onerileri Cilt Temizleme Önerileri GENEL GÜZELLİK  evde doğal cilt temizleme doğal yöntemlerle cilt temizleme doğal malzemelerle cilt temizleme doğal cilt temizleme yöntemleri doğal cilt temizleme ürünleri doğal cilt temizleme toniği doğal cilt temizleme suyu doğal cilt temizleme sütü Doğal Cilt Temizleme Önerileri doğal cilt temizleme maskesi doğal cilt temizleme jeli cilt temizlemek için doğal yöntemler
Esans yağlar ise daha güçlü özlerdir ve etkileri kısa sürede ortaya çıkabilmektedir. Bunlar arasında papatya, buğday ve aynısefa otu yağları birçok cilt tipine uygundur. Yağlı ciltlerde nane ve kekik yağı kullanılabilirken bu kürlerin uygulanması konusunda bir hekime danışmakta da fayda olacaktır.

İki Çeşit Yağ İle Kendi Cilt Temizleyicinizi Yapın

Doğal cilt temizleme ürününü elde etmek için esans; yani güçlü bir özüt ile taşıyıcı; yani esansı hafifletici bir yağı karıştırmak yeterli olacaktır. Bunun dışında ılık su ve pamuk yardımı ile cilt temizleme işleminizi tamamlayabilirsiniz.

Ağzı kapalı bir cam şişe içerisinde seçtiğiniz taşıyıcı ve esans yağdan 5 kaşığa 15 damla olacak şekilde oranlayın ve karıştırın. Bu aşamada taşıyıcı yağ esans yağın etkilerini hafifleterek cildinize zarar vermesini önleyecektir.

Cildiniz Doğal Yağlar İle Işıldasın

Cilt temizleme işlemi için bir miktar su kaynatılmaktadır. Ve hijyene önem verilmektedir. Daha sonra bir bez veya bir miktar pamuğu bu su ile ıslatın. Hazırladığınız kürü yüzünüze masaj yaparak uygulayın ve ıslattığınız bezle yüzünüzü temizleyin. Cildinizin hafiflediğini ve parladığını hissedeceksiniz.

Googleden Arayın
Gunlukburcum Google News

google news gunlukburcum