Ev Yapımı Saç Maskesi

Ev Yapımı Saç Maskesi

Bugün sizlere doğal ev yapımı saç maskesi tarifleri sunacağız. Saçlar, havasızlıktan, düzleştiriciden, kimyasal boyalardan, spreylerden ve hava kirliliğinden olumsuz yönde etkilenir. Bununla birlikte Saçlar yıpranma, kırılma ve eski gücünü kaybetmektedir. Bu yüzden saça hacim ve güç kazandırma gerekmektedir. Bundan dolayı saçların onarılmasını sağlama olan saç maskesi yapımı gerekmektedir. Yapılma olan maske, mutlaka doğal saç maskesi olmaktadır. Fakat doğal olan kozmetik ürünleri çok pahalı ve bir o kadar da doğallıktan uzaktır. Bu yüzden Saç bakımı için ev yapımı saç maskesi nasıl yapılır?

Elma Sirkesi Saç Maskesi

3 çay bardağı su
3 tatlı kaşığı elma sirkesi
Elma Sirkeli Saç Maskesi Yapılışı
Ev yapımı saç maskesi nasıl yapılır? Sorusunun cevabı için en sık bu kür kullanılmaktadır. Özellikle sirke ve su karıştırma, saçlara uygulanmaktadır. Öncelikle Saçlara dökülen bu karışım ile saç diplerine dairesel hareketlerle masaj yapılmaktadır. Daha sonra 15 ila 20 dakika arası bekletilerek yıkanabilmektedir. Son olarak Saçlara parlaklık verme, kırık ve güçsüz saçlarda etki etmektedir.

Karbonat Ve Yoğurtlu Saç Maskesi

2 tatlı kaşığı yoğurt
2 tatlı kaşığı karbonat
Karbonat Ve Yoğurtlu Saç Maskesi Yapılışı

İki malzeme birkaç dakika karıştırılan doğal saç maskesi için, homojen bir karışım elde edilmektedir. Böylelikle Karışım saçlara sürülmelidir. Ve 20 ila 30 dakika arası saçta bekletilmektedir. Son olarak Sürenin dolması ile birlikte saç maskesi yapımı tamamlanmaktadır. Süre tamamlandıktan sonra yıkanabilmektedir. Özellikle Karbonatlı saç maskesi kuru saçlardan çok, çabuk yağlanan saçlarda kullanılmaktadır.

Avokado Özlü Saç Maskesi
2 adet olgun avokado
2 yemek kaşığı zeytinyağı
50 ml. Süt
Günlük Burç Yorumları, Günlük Burç Oku, Burç Yorumları, Güncel 2020,gunluk burç yorumu @Gunlukburcum.com Dogal-Ev-Yapimi-Sac-Maskesi-Nasil-Yapilir Ev Yapımı Saç Maskesi GENEL GÜZELLİK  evde doğal saç yapımı ev yapımı doğal saç spreyi ev yapımı doğal saç jölesi ev yapımı doğal saç bakımı ev yapımı doğal saç açıcı doğal ev yapımı ürünler doğal ev yapımı sirke doğal ev yapımı salça fiyatları Doğal Ev Yapımı Saç Maskesi Nasıl Yapılır doğal ev yapımı saç maskeleri doğal ev yapımı saç kremi doğal ev yapımı saç boyası doğal ev yapımı nar ekşisi fiyatı doğal ev yapımı maske doğal ev yapımı elma sirkesi nasıl yapılır doğal ev yapımı elma sirkesi doğal ev yapımı diş macunu
Avokado Özlü Saç Maskesi Yapılışı

Avokado ile yapılan karışım, doğal saç maskesi çeşitlerinin en etkilisidir. Özellikle Olgunlaşmış avokado, robottan geçirme püre haline getirilmektedir. Bununla birlikte saç maskesi yapımı için hazırlanmış olmaktadır. Zeytinyağı ve süt konulduktan sonra, tekrar robotta karıştırılmaktadır. Saçların tamamına sürülmelidir. Daha sonra masaj yapılmaktadır. Son olarak Yarım saat bekletildikten sonra çok sıcak olmayan suda temizlenmelidir. Sonuçta Kırılan ve kopan saçlar için etkili olan bir maskedir.

Muzlu Saç Maskesi

2 adet olgunlaşmış muz
1 tatlı kaşığı badem yağı
Muzlu Saç Maskesi Yapılışı
Muz tamamen püre halini alacak kadar ezilecektir. Muzun olduğu kaba badem yağı konulmalı, homojen karışım elde edene kadar karıştırılmaktadır. Saçlara masaj ile sürülmelidir. Daha sonra yarım saat bekletilmektedir. İlk önce tam sıcak olmayan suyla, şampuanlandıktan sonra da tamamen soğuk suyla durulanmaktadır. Kolay kırılan ve yıpranmış kuru saçlarda çok etki etmektedir. Ev yapımı saç maskesi nasıl yapılır? sorununa çözüm olarak muzlu saç maskesi örnek verilebilir.

Googleden Arayın
Gunlukburcum Google News

google news gunlukburcum