Doğum Haritası Nedir

Doğum Haritası Nedir ? Yıldız Haritası Nasıl Yorumlanır ?

Doğum haritası analizi, lüzum kişiin lüzum bir ülkenin ya da bir canlının doğum haritasının eksper bir astrolog doğrulusunda yorumlanmasıdır. Doğum haritası analizi amacıyla ilk olarak analiz amacıyla müracaat yapan kişiin doğum haritası çıkarılır.

Doğum Haritası Nedir? Yıldız Haritası Nasıl Yorumlanır ?

Doğum haritası, astroloji ile ilgilenen kişilerin çok daha iyi bildiği gibi, insanın hayatı ile alakalı mühim ipuçları barındırır. Yıldızname, yıldız haritası olarak da tanınan doğum haritası, astrolojide Natal harita olarak adlandırılmaktadır. Kişinin dünyaya geldiği anda artık dünya ile ilk temasın sağlandığı, ilk nefesin alındığı anda bulunduğu yere göre güneş sistemindeki bütün gezegenlerin hangi konumda bulunduğunu gösterir. Bir diğer söyleyişle doğum haritası, doğum hemen çekilmiş tespit edilen kozmos resmidir.

Bir doğum haritasına bakarak kişiin nasıl bir içsel donanımla dünyaya geldiği ve doğumla gelen bu içsel donanımı en üst kaderine ulaşmak amacıyla nasıl kullanması lüzumtiği söylenebilmektedir. Doğum haritası bir anlamda kişi amacıyla iyi bir yol haritasıdır. Doğum haritası hesaplama kişiin doğduğu yer, doğum tarihi (gün, ay, yıl) ve doğum saati gibi bilgilere lüzumsinim duymaktadır. Doğum haritası ile alakalı analizler yapan astrologlar yalnızca doğum anı ile gelen potansiyellerden bahisle, istikbal ile alakalı muhtemel öngörülerde bulunur. Doğum haritaları da, matematiksel ihtimaller ve kişiin muhtemel eğilimleriyle alakalı öngörüleri kapsar.

Yıldız Haritası

Doğum Haritası Analizi

Doğum haritası analizi, lüzum kişiin lüzum bir ülkenin ya da bir canlının doğum haritasının eksper bir astrolog doğrulusunda yorumlanmasıdır. Doğum haritası analizi amacıyla ilk olarak analiz amacıyla müracaat yapan kişiin doğum haritası çıkarılır. Ardından ise elde edilen bilgiler ayrıntılı bir şekilde incelenerek kişiin doğduğu an ile beraber meydana gelen potansiyellerine vakıf olunur. Doğum haritası analizlerinde kişi doğrulusunda verdiği ana bulgular dışında, transitler, Pregresyonlar, Güneş dönüşleri, tutulmalar da analiz edilerek kişiin hayat yolundaki mihenk taşları belirlenir.

Günlük Burç Yorumları, Günlük Burç Oku, Burç Yorumları, Güncel 2020,gunluk burç yorumu @Gunlukburcum.com Dogum-Haritasi-Nedir-5553 Doğum Haritası Nedir ASTROLOJİ GENEL  hangi burç hangi aya mesuldur Doğum Haritası Nedir burcun hangı tarihe ait

Doğum haritası değiştirilebilmesi olası olmayan ızdırari (irademiz dışında yazılmış)kaderdir. Dünyada var olan her şeyin kaderine ait öngörüleri barındıran doğum haritası, şahsa ait bütün potansiyelleri amacıylade gizlemektedir. Doğum haritası yönünden iyi ya da kötü diye bir fark gerçekleştirmek söz hususu değildir. Fakat doğum haritasında meydana çıkan potansiyellerin iyi ya da kötü değerlendirilmesi kişiin kaderini belirler. Bir diğer söyleyişle, Doğum haritası analizi ardından kişiin hayatıyla alakalı olarak tespit edilen sembollerin nasıl kullanıldığı kişiin en üst kaderine ulaşabilmesinde kılavuzluk eder.

Doğum Haritası Analizi

Yıldız Haritası İyi Bir Yol Haritasıdır

Doğum haritası doğru değerlendirildiği takdirde hayatta yolunuzu bulabilmenizi gerçekleştiren bir yol haritası fonksiyonu görür. Doğum haritası yardımıyla içsel donanımlarınızın farklında olabilir, akgizlikların farkına vararak fayda sağlamayan davranışlardan vaz geçmeyi seçer ve kaderinizi olumlu yöne çevirebilirsiniz. Doğum haritası, geleceğe ışık tutan bir rehber olarak farkındalık yaratmanıza imkan sağladığı gibi, daha mutlu bir hayat amacıyla lüzumlu olanı da öngörebilme üstünlüğü sunar. Doğumsal olarak size yayılan içsel potansiyelleri doğum haritası çıkarma yolu ile öğrenebilir, hayatınıza olumsuz olarak yansıyacak çoğu oluşumdan kendinizi sakınabilirsiniz.

Doğum haritası amacıylade çoğu bulguyu barındırır. Nasıl bir çocukluk devresi geçirdiğiniz, ebeveynlerinizin nasıl kişiliklere sahip bulunduğu, doğuşunuzda size verdiği yetenekler, sizin amacıyla en en uygun mesleğin ne bulunduğu, en uygun eş tanımı, arkadaşlar, çocuklarınız ve sıhhat durumunuz, bedeninizin hangi hastalıklara karşı güçsüz bulunduğu, ekonomik durumunuzla alakalı öngörüler, doğum haritası analizi yardımıyla edinilebilen öngörüler arasında yer almaktadır. Fakat bütün bu öngörülerden daha mühimsi, hayat süresince karşınıza çıkacak olan problemler ile nasıl baş edebileceğinizle alakalı çıkış yolları da doğum haritasında gizli bulgular arasında yer alır. Doğum haritası yorumlatmak, bir diğer deyimle daha evvelce bilmediğiniz komplike yolları elinizde bir haritayla basitçe aşabilmek gibidir.

Doğum Haritası Nasıl Hesaplanır

Doğum Haritası Nasıl Yorumlanır ?

Doğum haritası, ilk bakışta matematik formüllerini hatırlatan astrolojik sembollerden oluşmaktadır. İlk bakışta son derece komplike görünen bu semboller, öğrendikçe basitleşir ve son derece kısa sürelerde analiz yapılabilmesine imkan sağlar. Doğum haritası nasıl yorumlanır sorusunun yanıtı ise, astrolojik bilgilere sahip olunduğunda verilebilir. Çünkü 12 evden meydana gelen doğum haritasının yorumlanması astrolojik bulgularle donanmış olmayı lüzumtirir. Ay’ın Güneşle ilişkisi, doğum evveli yaşanmış olan dolunaylar ve tutulmalar astrolojik haritaların analizlerinde lüzumsinim duyulan bulgulardir.

Gökyüzü 12 kümeye, artık burca ayrılmıştır. Bu grupların amacıylade tek yıldızlar, takımyıldızlar, gezegenler ve galaksiler yer almaktadır. Doğum haritası çıkarma esnasında Güneşle beraber diğer gezegenlerin hangi burçta bulunduğu incelenir. Çünkü belli bir düzende yenilenen bir dönüş ve devir söz hususudur. Hem de sema 12 haneye, artık eve ayrılır. Bu hanelerin her biri belli başlı alanları belirtir. Bireyin kişiliği, aile, iş ve toplum hayatı bu alanlar arasındadır. Bunlar kişiin doğum haritasında artan ile başlar ve semanün 12’ye bölünmesi neticesinde kişiin hayatındaki alanların konumları belirlenir. Doğum haritası yorumunda,

Güneş: Bireyin karakteri, özündeki gerçeği ve hayatındaki hedefini gösterir. Kişinin ruhunu temsil eden gezegen, doğum haritasında ‘’Baba’’ olarak nitelenir.

Ay: Anneyi temsil eden ay burcu, Güneşten sonra gelir ve ikincil derecede mühimdir. Bireyin duygusal arka planını temsil eder.
Merkür: Bireyin kendisi ve dünya ile kurduğu temasta aklı ve çocuğu temsil eder.
Venüs: Kişinin beğeni ve estetik algılarını temsil eden Venüs, kadını temsil eder.
Mars: Erkeği temsil eden Mars, aynı vakitte enerji, güç ve çabayı temsil eder.
Jüpiter: Orta yaşı temsil ederek bilgeliğe atıf yapan Jüpiter, refah, talih ve neşeyi de temsil eder.
Satürn: Yaşlılık ve olgunluğu temsil eden Satürn, öğrenilmesi lüzumen dersler, hayatta ki zorluklar ve imtihanları da temsil eder.
Uranüs: Beklenmedik değişimleri ve hayalleri temsil eder.
Neptün: Yaratılan her şeyin evrenle bağıdır Neptün. Kişinin bilinçaltını ve rüyalarını temsil eder.
Plüton: Tutku ve güce işaret eden gezegen, krizler ve derinden değişimleri temsil eder.

Googleden Arayın
Gunlukburcum Google News

google news gunlukburcum