Google Chrome Hataları ve Çözümleri

 

Artık hayatımızda asli ihtiyaçlardan biri olan internet tüketimi her geride bıraktığımız gün daha süratli bir şekilde işlerimizi halletmemize yardımcı olmaktadır. Bunlardan Google Chrome tanınmış bir internet tarayıcıdır fakat kimi zaman açılmama, geç açılma, donma gibi problemler çıkarabilir. Bu blok yazımızda Google chrome’un birtakım hatalarından ve çözümlerinden bahsedeceğiz:

Günlük Burç Yorumları, Günlük Burç Oku, Burç Yorumları, Güncel 2020,gunluk burç yorumu @Gunlukburcum.com Google-Chrome-Hatalari-ve-Cozumleri Google Chrome Hataları ve Çözümleri GENEL GÜNDEM  Google chrome kilitlenir Google Chrome Hataları ve Çözümleri

İlk olarak Google chromeunuzu hızlandırmak amacıyla ilk olarak bilgisayarınızın “Ayarlar” seksiyonuna giriş yapın, sonrasında en altta yer alan “Gelişmiş ayarları göster” bağlantısına tıklayın. Açılan alternatifler arasında yer alan “Sistem” seksiyonuna gelin. Bu bölgede karşınıza, “Google Chrome kapandığında arka plan uygulamaları çalıştırmaya devam et” ve “Kullanılabilir olduğunda donanım ivmesini kullan” isimli iki adet alternatif çıkacaktır. Bu alternatiflerdeki onay işaretini kaldırın. Son olarak ise tarayıcınızı tekrar başlatarak, işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.

Google chrome kilitlenir ya da açılmazsa bellekte yer açın,hatalı olan uygulama hariç bütün sekmeleri kapatın,indirmekte olduğunuz rastgele bir şey varsa derhal durdurun.

Google Chrome’un hangi sürümünde olursak olalım sekmelerin ya da pencerenin bir anda donması problemi bizi karşılıyor. Ama çok sık karşılaştığımız bu problemi düzeltmenin çok kolay bir yolu var. Shift + Esc kısayol tuşu ile Chrome Görev Yöneticisini açıyoruz ve bütün çalışan sekme ve eklentilerin listelendiği pencereden problem hayat sürdüğümüz sekmeyi ya da eklentiyi seçip İşlemi Bitir diyoruz.

Chrome’u tercih etme nedenlerimizden en muhimi de uzantı desteğdir. Oldukça yararlı olan uzantılar ne yazık ki Chrome’un çalışma düzenini bozabilir. Tarayıcı, uzantıları aldıkça eski performansını sunamayabiliyor. Bu noktada son kullanıcı olarak yapabileceğiniz şey sık sık kullanmadığınız uzantıları kaldırmak. Menü – Diğer Araçlar – Uzantılar yolunu izleyerek tarayıcınızda yüklü bütün uzantılara ulaşıp kutucuğa işaretleme yaparak geçici olarak dönem dışı bırakmayı seçebilirsiniz. Bütün şunlar işe yaramadıysa Chrome’un son sürümünü tekrar kurmalısınız.


Googleden Arayın
Gunlukburcum Google News

google news gunlukburcum