Sadece Çikolata Mı Stres Giderir ?

Günümüzde gerilim karşısında derhal sarıldığımız çikolata mı yalnızca gerilim gideren yiyeceklerdendir? Cevabı hayır. Birçok sebze ve meyve çikolata kadar gerilimi atmakta yardımcı olur.Örneğin ceviz, kabak çekirdeği, maydonoz, süt, çay ve sevilmese de brokoli yendiğinde en az çikolata kadar stret atar ve insanı mutlu eder. Bu yiyecekler yardımıyla yalnızca mutlu olunmaz, bunların yanı sıra daha sıhhatli bir hayat amacıyla gereken gıdalardır.

Gerilime İyi Gelen Besinler

Ceviz; Kendisinde barındıdığı B2 ve E vitaminleri haricinde son derece iyide bir gerilimt giderici yiyecektir. Her an canınız sıkıldığında, gerilimse girdiğinizde avuç avuç yiyip geriliminizi sıkıntınızı geçirebilirsiniz.

Günlük Burç Yorumları, Günlük Burç Oku, Burç Yorumları, Güncel 2020,gunluk burç yorumu @Gunlukburcum.com Sadece-Çikolata-Mı-Stres-Giderir Sadece Çikolata Mı Stres Giderir ? GENEL SAĞLIK

Kabak Çekirdeği; Kabak çekirdeği amacıylade barındırdığı üst seviye çinko bağışıklık sistemini güçlendirdiği gibi sinir ve gerilim atmakta da son derece iyidir. Çinko eksikliği neticesinde bedenda meydana gelebilecek birtakım hastalıklar vardır, bunlar; Sinirlilik, depresyona eğilim hem de iştah bozukluğu. Yazılanlardan rastgele birine sahipseniz bol bol kabak çekirdeği tüketmeniz de yarar vardır.

Maydanoz; Vücudun gerilim giderminde gereksinim duyduğu en mühim maddelerden biri, flavanoid’dir. Maydonozun yapısındada bol miktarda flavanoid bulunur. Bu madde resmen bir gerilim savardır. Bunların dışında sinir sisteminidi düzenler.

Çay; Şekersiz olma şartıyla çay bedende kortizol seviyelerini dengeler ve gerilimi savar. Gerilim atması yanısıra sevilen bir içecektir.
Süt; Kendisinde barındıdığı B2 ve B12 vitaminleri gibi çok iyi bir antioksidandır. Kemik gelişiminde son derece güçlüdür. Bunlar bilindik özellikleri bilinmedik özellikleri arasında ise beden gerilim civarını düşürmek vardır. Olduça iyi bir gerilim savardır.

Brokoli; Pek sevilmemesine karşın vitamin deposu olan brokoli amacıylade bol miktarda B vitamini bulundurur. Bunun yanı sıra gerilim gidermektede son derece iyi ve etkilidir.


Googleden Arayın
Gunlukburcum Google News

google news gunlukburcum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir